EnglishTurkish

Uluslararası Ayakkabı Fuarları

Dünyada ayakkabı sektörünün en önemli buluşmalarından birisi uluslararası ayakkabı fuarlarıdır. Uluslararası ayakkabı fuarlarında ayakkabı sektörüne yön veren 1.000’in üzerinde marka ürünlerini sergilemektedir. Amerika Birleşik Devletlerinden, Avrupa’ya kadar 50’nin üzerinde ki ülkeler bir araya gelmektedirler.  

Uluslararası Ayakkabı Fuarları Ne Zaman Olur?

Uluslararası Ayakkabı Fuarlarının birçok ismi vardır. Bu isimleri açıklayacak olursak “THE MİCAM”, “AYMOD”, “EKSPOSHOES”, “MOsShoes”, “Fame”, “Panorama”, “IFLS”, “Kabo”, “Modexpo” bunlardan birkaçıdır.Uluslararası ayakkabı fuarları genellikle Sonbahar/kış ve İlkbahar/Yaz olmak üzere yılda iki kez yapılmaktadır. Bu tarihler Fuar yönetimine göre değişiklik gösterebilmektedir. Türkiye’de dünya ayakkabı sektörünün en önemli buluşmalarından biri Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı (AYMOD) her yıl yapılmaktadır.  

Uluslararası Ayakabı Fuarı Sergisi Hakkında

Uluslararası fuarlarda, kadın- erkek ayakkabılarından çocuk ayakkabılarına, klasik ayakkabılardan, su geçirmez ayakkabılara, spor ve el yapımı binlerce yeni modeller tanıtılmaktadır. Uluslararası fuarlarda dünyanın dört bir yanından gelen üreticiler 30-40 bini aşkın kişi ile  sektörde profesyonel isimlerin de katılımıyla fikir alışverişleri ve sektördeki ithalat ve ihracatın artırılması için fikir alışverişi yapmaktadırlar.  

Uluslararası Ayakkabı Fuarlarına Katılımın Faydaları

Uluslararası ayakkabı fuarları sayesinde ayakkabı firmaları, önde gelen markaların önümüzdeki senenin koleksiyonunu sezon başlamadan yaklaşık bir yıl önceden görerek diğer sektördeki satıcılarından bir adım daha ileride hareket edebilirler. Uluslararası ayakkabı fuarları sayesinde satıcılar ve modacılar ile bir araya gelerek fikir alışverişleri oluşturulabilir.  

Uluslararası Ayakkabı Fuarları Neden Önemli?

  • Markanızı dünya genelinde tanıtma olanağına sahip oluyorsunuz.
  • Farklı markalar ile iletişime geçebiliyor, görüşmeler yapabiyorsunuz.
  • Tasarımda daha iyi çalışmalar yapabilme olanağına sahip olmaktasınız.
  • Müşterilerinizle iletişim halinde olarak onlarında fikirlerini önemseyerek büyümeye devam edebilirsiniz.
 

Uluslararası Ayakkabı Fuarındaki Ar-Ge Çalışmaları

Uluslararası ayakkabı fuarlarında son yıllarda en çok göze çarpan ürünler Ar-Ge çalışmaları ile geliştirilen ayakkabılar olmuştur. Clima Comfort teknolojisi ile ayakkabı içinde bulunan kirli havayı dışarı atan ayakkabılar, iç kısımlarında dikişler bulunmadığı için yara riskini en alt seviyeye indiren astarlar gibi çeşitli inovasyon ürünleri Uluslararası ayakkabı fuarlarında ziyaretçilerini beklemektedir.