Ayakkabı ve ayakkabı yan sanayi sektörlerinin bir araya geldiği, Pozitif fuarcılık A.Ş. tarafından organize edilen fuarın 64. sü gerçekleşti. CNR Expo İstanbul Fuar Merkezinde gerçekleşen fuar yurt dışı ve yurt içinden yüzlerce firmanın katılımıyla gerçekleşen fuar dört gün boyunca ziyaretçilerini ağırladı. 

Ziyaretçilerde fuarda firmaların yeni ürünlerinin yanı sıra hergün gelişmekte olan sektöre dair yeni teknolojileri tanıma ve bu teknolojiler hakkında bilgi edinme fırsatı buldu. 150 Milyar dolarlık hacme sahip sektör pandeminin etkilerinin hafiflemesi ile birlikte gelen canlanma ile üretime hız verdi. Geçtiğimiz seneye göre yabancı ziyaretçi katılımının %10 artması ithalatın yanı sıra ihracatı artıracak olan yeni işbirliklerine olanak sağladı. Böylelikle üretimin ekonominin lokomotifi olduğu ülkemizde, ülke ekonomisine ve istihdama destek vermiş oldu.

Fuarda ürünlerini ve teknolojilerini sergileyen 300’ü aşkın firma aralarında Ukrayna, Mısır, Nijerya, İran, Rusya, Suriye, Tunus, Bulgaristan, Pakistan, Özbekistan, Hindistan, Lübnan, Moldova, Kazakistan, Filistin, Romanya, Almanya, Irak, Hollanda, Polonya, Birleşik Krallık, Azerbaycan, Yunanistan, Kırgızistan, Suudi Arabistan, Sırbistan, Türkmenistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), ABD, Zambia, Cezayir, Bangladeş, Belarus, Gürcistan, İtalya, Ürdün, Makedonya ve Fas’ın da yer aldığı ülkelerden binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.