Ayakkabı sektörünün ileri gelen firmanlarını bir araya getiren AYMOD ayakkabı fuarı gerçekleşti.. Pozitif Fuarcılık AŞ ve TASD işbiliği ile gerçekleşen AYMOD ayakkabı Fuarın’da ticaret konuşularak milyarlarca dolarlık iş anlaşmaları imzalandı. 

600 milyona yakın insanın ayakkabı ihtiyacını karşılayan bu fuarda, yaklaşık 12 bine yakın işletmeyle 300 bin kişiye istihdam sağlayan Türk ayakkabı sektörü önemli bir yer aldı. Pandemi döneminde gerçekleştirilen AYMOD fuarında tüm dünyanın dikkatini çekerek, yabancı satın alımcıların ilgi odağında yer aldı. Pandemi önlemleri alınarak gerçekleştirilen bu fuarda  ticaretin devam etmesi için katılımcılardan ve satın alımcılardan tam not alarak başarılı bir fuar gerçekleştirildi. 1.000’i aşkın markanın birbirinden özel ürünlerinin yer aldığı bu fuarda  ürünler CNR vitrinine taşınarak alıcıların ve sektör üreticilerinin ilgi odağı oldu. Yerli ve yabancı binlerce sektör profesyonelinin yanı sıra 50’nin üzerinde ülkeden alım heyeti ağırlandı. 

 

 

Kadın – erkek ayakabbısından çocuk ayakkabısına, klasik ayakkabılardan, spor ve el yapımı binlerce yeni model AYMOD fuarı ev sahipliği yaptı. Birbirinden farklı olarak yeni sezon ürünleri de AYMOD fuarında fitrinlerde yerlerini aldı. Fuarın dikkat çeken ürünleri ise timsah derili ayakkabı, seyahatlerde kıymetli eşyalarınızı saklayabileceğiniz gizli bölmeli ayakkabı, AR-GE çalışması ile yeni bir inovasyon kazandırılan, kirli havayı dışarı atabilen klimalı ayakkabılar da, üreticilerin ilgi odağı haline geldi. Cilt dostu diyabetik ayakkabılar ve gündelik spor ayakkabılar da dikkat çeken ürünler arasında vitrinde yerlerini aldı.

12 bine yakın işletme ve 300 bine yakın kişiye istihdam sağlayan Türk ayakkabı sektörüde fuarda ağırlığını hissettirdi. Fuar’a katılan ülker arasında dünyaca ünlü 20 firması ile birlikte İtalyan ayakkbı üreticileri, “Ukrainian Leather and Shoes Union”da katılımcılar arasındaydı. Amerika Birleşil Devletlerinden Avrupa’ya kadar 50’ye yakın ülkeden heyetin AYMOD ayakkabı fuarı’nda milyarlarca dolarlık iş anlaşmaları imzalanırken, ticarette konuşularak ihracat ve ithalat hakkında anlaşmalar yapıldı.