1. AYMOD Ayakkabı Fuarı Ziyaretçilerini ağırlayacak

Bu yıl 65. kez ziyaretçilerine ev sahipliği yapacak olan Aymod fuarı 29 Eylül – 2 Ekim tarhileri arasında CNR Expo fuar merkezinde düzenlenecek. Fuara binlerce iş adamı, sektör profesyoneli, ve ziyaretçilerin gelmesi bekleniyor. CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD), Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme Eğitim Vakfı (TASEV) işbirliği, T.C Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB desteğiyle organize edilecek.

 

  1. kez kapılarını ziyaretçilerine açan Aymod fuarı yaklaşık 1.000’i aşkın markanın birbirinden özel ürünlerini vitrininde taşıyacak. Erkek ayakkbıları, kadın ayakkabıları, çocuk ayakkabıları, spor ayakkabı ve el yapımı modelinde sergileneceği fuarda 50’nin üzerinde ülkeden heyetin ağırlanması planlanıyor. Yerli ve yabancı turistler de fuara renk katan bireyler arasında.

 

Aymod’da Ticaret Konuşulacak

Yakın cografyada yaşayan yaklaşık 600 milyona yakın insanın ayakkabı ihtiyacını karşılar nitelikte görüşmeler yapılacak. Türkiye başta olmak üzere, Rusya, Ukrayna, Pakistan, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Gürcistan, İran, Irak, ve Ürdün ile B2B ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilmesi planlanıyor. Gerçekleştirelecek fuarda özel etkinlik ve seminerlerin yapılması da planlanıyor.

 

2 Milyar Dolarlık 2023 Hedefi

Türk ayakkabı sektörü, 2023 yılı 2 milyar dolarlık hedefine kilitlendi. Türkiye’de  ortalama olarak 12 bine yakın işletme ile 300 bin kişiye istihdam sağlaya Türk ayakkabı sektörü pandemi sürecinde zorlu bir yılı geride bıraktı. Türkiye ayakkabı sektöründe, 150 dolarlık olan dünya ayakkabı sektörüne her geçen gün yaklaşıyor. İhracata yeni bir boyut kazandıracak olan fuar katılımcılarını bekliyor.