2022 yılı ilkbahar ayakkabı yaz modası belli oldu. Son derece dikkat çeken modellerle beraber bu sezonun modası rahat ayakkabılar. 2022 ilkbahar modaları, spor ayakkabılar, topuklu ayakkabılar konusunda oldukça başarılı seçenekler sunmakta.

2022 İlkbahar – Yaz Ayakkabı Modelleri Arasında Neler Var?

2022 ilkbahar – yaz bayan ayakkabı modelleri arasında dolgu topuklar, kalın tabanlar, çift topuklu kalın tabanlar gibi birçok işlemeli model yer almakta. Sivri burun ayakkabılar ve püsküllü modellerde bu sezonun beğenilenleri arasında yer alacaktır.

ilkbahar – yaz sezonunun vazgeçilmezi olan babet ayakkabılar da 2022 yılında yine beğenileri üstüne toplayacak. Babet ayakkabılar da yere sıfır oldukları için sürekli giymenin sağlık açısından oldukça büyük rolü vardır. 2022 ilkbahar – yaz ayakkabı modellerini seçerken hafif topuklu ayakkabı seçmeniz sağlığınız açısından doğru bir karar olabilir.

2022 ilkbahar – yaz ayakkabı modelleri arasında zımba detayları, pul süslemeleri ve payet zımba gibi diğer süslemelerde yer alacak. 2022 kış modası arasında ise süet ve derilerle hazırlanmış ayakkabı modelleri de görücüye çıkıyor.

2022 Yazlık Modeller

Tüm gözlerin üzerinizde olacağı trendler arasına bu sezon peep-toe shoties olarak bilinen burnu açık sandaletler yer almakta. İkinci sırada yer alan trend arasında ise taşlı, incili, çiçekli model seçenekleri ile farklı tasarımlar bulunmakta. 3. sırada yer alan trendler arasında maskülen terlikler bulunmakta. Terlik kombinleri ile her türlü kıyafet seçeneklerinize ayak uydurabilirsiniz.

2022’nin En çok Tercih Edileni Casuel Sneakers Olacak

2022 yılında Sneakers modelleri yaz dönenmlerinde en çok tercih edilen model olarak karşımıza çıkacak. Rahat kullanımı ve hafifliği ile tercih edilen sneakers modeller aşırı sıcak havalarda çok fazla tercih edilmese de ilkbahar ve yaz aylarının başlangıçlarında oldukça kullanılmaktadır.

2022 Deri Ayakkabı Modelleri

2022 yaz sezonunun en çok tercih edilecek diğer bir modeli de deri ayakkabılar olacak. Uzun ömürlü ve olması ve kendine has özellerini bulundurması nedeni ile 2022 yılında en çok tercih edilecek deri ayakkabı modelleri arasında.